Aranżacja poddasza. Najmodniejsze trendy 2020

 

Poddasze: dla jednych to spełnienie marzeń dla innych dodatkowa i nieco problematyczna przestrzeń do adaptacji. Niezależnie od tego, czy o poddaszu marzyliśmy od dziecka, czy w jego posiadanie weszliśmy przy przysłowiowej okazji, zdarza się, iż brakuje nam na nie pomysłu, skutkiem czego przestrzeń z ogromnym potencjałem pozostaje pusta. Tymczasem dobrze zaaranżowane poddasze może przeistoczyć się w funkcjonalne i wyjątkowo atrakcyjne miejsce do życia, pracy, rozrywki czy rozwoju pasji.

Sypialnia na poddaszu

Zaczynamy od mało oryginalnego ale za to bardzo funkcjonalnego pomysłu jakim jest adaptacja poddasza na sypialnię. Sypialnia na poddaszu to idealny pomysł dla wielbicieli zacisznej i przytulnej przestrzeni odseparowanej od codziennego zgiełku.  Poddasze to idealne miejsce na stworzenie romantycznej sypialni. Wyobraź sobie tylko conocny, prywatny pokaz rozgwieżdżonego nieba – brzmi kusząco? Nastrojowy klimat sypialni na poddaszu wzmocnią delikatne barwy: biele, jasne szarości czy ciepłe, nienachalne beże. Zastosowanie jasnych barw w przypadku ścian oraz mebli pomoże w optycznym powiększeniu oraz rozświetleniu, cierpiącej na niedobór światła przestrzeni poddasza. Poddasze to wprost perfekcyjne miejsce na sypialnię, ale pamiętać należy o kwestiach funkcjonalnych, takich jak ułożenie łóżka we właściwym miejscu, z zachowaniem komfortowego dostępu z trzech stron.

Pokój dziecka na poddaszu

Pokój na poddaszu to nie bez przyczyny marzenie wielu dzieci. Skosy na poddaszu w połączeniu z dziecięcą wyobraźnią stanowią swoistą fabrykę niekończących się pomysłów na zabawy z kryjówkami i bazami. Odpowiedzialni rodzice planujący zamianę użytkowego poddasza w pokój dziecka pamiętać muszą o kilku kluczowych kwestiach. Pierwszą z nich jest funkcjonalność dziecięcego pokoju, w którym znaleźć się musi miejsce na naukę, sen i oczywiście zabawę. Istotną kwestią jest zatem odpowiednie oświetlenie. Okna typu Lukarna, które zaobserwować możesz między innymi w naszej chorzowskiej inwestycji są bardzo efektowne i świetnie sprawdzają się w aranżacji romantycznej sypialni, jednakże do pokoju dziecka zdecydowanie lepiej sprawdzą się wpuszczające więcej światła okna połaciowe umieszczone bezpośrednio na skosie. Aranżacja poddasz na pokój dziecka, przyniesie korzyści także w przyszłości, gdy dziecko stanie się nastolatkiem z pewnością doceni intymną przestrzeń na poddaszu odizolowaną od zgiełku w dolnej części domu.

Poddasze jako domowa pracownia

Kolejnym pomysłem na aranżację poddasza jest jego zamiana w prywatną pracownię. Poddasze stanowić może perfekcyjne domowe biuro i miejsce rozwoju pasji. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wystrój pomieszczenia istotnie wpływa na naszą kreatywność oraz motywację do pracy. Pamiętajmy o tym, aranżując każde domowe biuro, w którym świetnie sprawdzi się jasna przestrzeń w loftowym stylu. Charakterystyczna dla loftu surowa cegła i architektoniczny beton w piękny sposób oddają klimat profesjonalnej pracowni. Posiadaczy poddasza mogą pokusić się o posiadanie prywatnej pracowni fotograficznej lub studia projektowego, co stanowi perfekcyjne wyjście zwłaszcza dla artystów prowadzących własną działalność.

Poddasze jako prywatny bar

Pora na najbardziej oryginalną z propozycji na adaptację poddasza. Jest nią stworzenie swojego prywatnego baru, a nawet mini sali klubowej. Wiele osób decyduje się na rezygnacje z piwnicy na poczet miejsce z wyłącznym przeznaczeniem na prywatne imprezy, ale czy klimatyczne domówki z widokiem na rozgwieżdżone niebo nie brzmią bardziej kusząco? Do tego typu aranżacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się poddasza z oknami w typie Lukarna, którymi jak już wspominałam, wyposażone są domy na Osiedlu Królewskim. W zależności od upodobań domowników prywatny pub na poddaszu wyposażamy w: dobrą wentylację – jeśli przewidujemy w nim miejsce dla palących, barek z miejscem na przyrządzanie drinków, miejsca siedzące, mini parkiet czy stół bilardowy. Pamiętajmy, że w Twoim własnym domu ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Gdzie mieszkać na Śląsku? Wybierz optymalną lokalizację!

 

Aglomeracja Śląska dynamicznie się rozwija, a jej zalety doceniają zarówno rdzenni, jak i napływowi mieszkańcy. Niezależnie od tego, czy Górny Śląsk to Twoja faktyczna, czy wybrana ojczyzna, jeśli czytasz ten artykuł to z pewnością, szukasz na nim miejsca dla siebie. Zatem usiądź wygodnie, bo właśnie zabieram Cię do najlepszej lokalizacji na Górnym Śląsku.

Mieszkanie w zielonej okolicy

Centrum miasta to z pewnością atrakcyjna lokalizacja dla siedziby firmy oraz dobry kierunek na sobotni wieczór, ale czy odpowiednie miejsce do życia? Młodzi i aktywni single mogą, pozwoli sobie na twierdzącą odpowiedź, ale gdy zmianie ulegają nasze priorytety ścisłe centrum, zaczyna tracić na atrakcyjności. W naszych oczach zyskuje natomiast spokojna, zielona okolica, lokalizacja parków oraz miejsca rodzinnej rozrywki. Wbrew pozorom mieszkańcy Górnego Śląska mają do dyspozycji wiele rozległych parków. Jednym z największych i najpiękniejszych w całej aglomeracji jest zlokalizowany na pograniczu Chorzowa i Katowic Park Śląski. Mieszkanie lub dom w okolicy Parku Śląskiego to sąsiedztwo nie tylko obszernych terenów rekreacyjnych, ale także lunaparku Legendia, Ogrodu Zoologicznego, rozarium czy skansenu.


Mieszkanie blisko centrum Katowic

Zielona okolica niesie w sobie wiele korzyści dla zdrowia i rodziny. Niestety sielska lokalizacji bez odpowiedniej komunikacji oznacza także codzienne utrudnienia. Zatem kluczem do mieszkania w najlepszej lokalizacji jest optymalne rozwiązanie w postaci spokojnej okolicy perfekcyjnie skomunikowanej z centrum miasta. Wyobraź sobie życie w cichej i beztroskiej lokalizacji, z której dojazd do centrum Katowic nie zajmuje więcej niż kwadrans, a dostęp do sporej galerii handlowej czy siłowni uzyskujesz w 3 do 6 minut. Brzmi atrakcyjnie? Jeśli tak to koniecznie zaznajom się z lokalizacją ulicy Lwowskiej w Chorzowie. Wybudowane na niej osiedle domów szeregowych, nie bez przyczyny nosi miano „Królewskiego”. Sam przyznaj czy mieszkanie w tak perfekcyjnej lokalizacji nie jest królewskim przywilejem?

Ceny mieszkań na Śląsku

Nieruchomości  w aglomeracji Śląskiej niewątpliwie zyskują na wartości. Jednakże rozbieżności cenowe między miastami są znaczące. Do najdroższych, śląskich miast należą Katowice, w których cena za m² wynosi ponad 6500 zł. Dla porównania cena nieruchomości w Chorzowie to już około 4 000 zł za m². Jednocześnie zaznaczyć należy, iż dojazd do ścisłego centrum z wielu katowickich dzielnic jest nierzadko dłuższy niż z sąsiednich miast. Reasumując inwestycja kapitału w nieruchomości to niewątpliwie dobra decyzja, lecz ostateczny zakup uprzedzać powinna kalkulacja cen, nad wyraz istotna w trudnych czasach kryzysu.

Ułatwienia w zdobyciu finansowania!

 

Marzenie o nowym domu było już na wyciągnięcie ręki, ale oddalił je nieoczekiwany kryzys? Nie rezygnuj ze swoich planów! Pamiętaj, że inwestycja w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form ulokowania kapitału. Masz tego świadomość, ale borykasz się z utrudnieniami w otrzymaniu kredytu? W iPrime Development nie tylko budujemy, ale również pomagamy w zdobyciu finansowania na zakup wymarzonej nieruchomości!

Nowa współpraca partnerska

Wraz z rozpoczęciem współpracy partnerskiej, z jednym z największych, działających na polskim rynku pośredników finansowych naszym klientom oferujemy wsparcie w uzyskaniu najkorzystniejszych warunków współpracy z bankami kredytującymi zakup nowej nieruchomości.

Ułatwienia dla klientów iPrime Development

Uzyskanie kredytu stanowi sporą barierę dla rosnącej liczby osób, którzy jeszcze kilka miesięcy wcześniej nie musieli obawiać się o swoją zdolność kredytową. Obecnie konsumenci starający się o kredyt borykają się z koniecznością czasochłonnych spotkań z przedstawicielami licznych banków. Problemy te nie będą dotyczyć klientów iPrime Development, którzy uzyskanie kredytu zostawiają nam!

Zdecydowani na zakup inwestycji z naszej oferty otrzymują gwarantowane wsparcie zespołu ekspertów finansowych, dzięki którym w sprawny sposób uzyskują atrakcyjną możliwość współpracy z bankiem kredytujących nową inwestycję.

Realizuj marzenia sprzed kryzysu, bez obawy o wydłużający się czas oczekiwania na pozytywną decyzję kredytową.

Zapraszamy do kontaktu!

Zwiedzanie nieruchomości online – Krok ku bezpiecznej inwestycji!

 

W związku z panującym stanem epidemii COVID- 19 jako odpowiedzialna firma wyjątkową wagę przywiązujemy do troski zarówno o zdrowie klientów, jak i pracowników. Jednocześnie w tym trudnym czasie pragniemy pozostawać do Państwa dyspozycji i nie rezygnować z możliwości prezentacji realnej ofertą naszych nieruchomości. Pamiętajmy, iż własny dom to nie tylko wymarzone miejsce do życia, ale również inwestycja i stabilne zabezpieczenie na przyszłość. 

By sprostać aktualnemu wyzwaniu pragniemy zaproponować Państwu innowacyjne rozwiązanie jakim jest zwiedzanie nieruchomości online. W ten bezpieczny sposób, całą rodziną zyskają Państwo możliwość wizyty w interesującej nieruchomości w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z domu!

Umówienie zwiedzanie – pierwsza weryfikacja

Pierwszym krokiem jest kontakt z naszym działem sprzedaży, dostępnym pod numerem telefonu: +48 501 170 455 lub adresem mailowym: k.mateja@iprimedevelopment.com  Już na tym etapie postaramy się dostarczyć Państwu niezbędnych informacji, aby móc zdecydować czy inwestycja jaką są Państwo wstępnie zainteresowani naprawdę spełnia Wasze oczekiwani. W trakcie pierwszego kontaktu otrzymują Państwo także ofertę handlową wraz z cennikiem.

Przebieg zwiedzania online

W kolejnym kroku zarówno Państwo, jak i my zyskujemy świadomość że dana inwestycja może stać się Państwa nowym domem przynoszącym stabilizację i bezpieczeństwo. W związku z czym muszą go Państwo zobaczyć! W tym celu wspólnie umawiamy się na dogodny termin. W dniu spotkania o umówionej godzinie pracownik pojawia się z kamera na budowie łącząc się z Państwem online w czasie rzeczywistym. W trakcie transmisji bezpiecznie oglądają Państwo całą nieruchomość, jednocześnie na bieżąco odpowiadamy na wszelkie nurtujące pytania.

Po zakończeniu zwiedzania film z transmisji zostaje zapisany i przesłany do Państwa wyłącznej dyspozycji. W ten sposób w dowolnym momencie można wirtualnie powrócić do nieruchomości przed podjęciem kolejnego kroku.

Jak wiemy nieruchomość to inwestycja w przyszłość, stanowiąca synonim stabilności i bezpieczeństwa. W trudnym czasie epidemii, zwiedzanie online stanowi jedyną w 100% bezpieczną formę pierwszego zapoznania się z budynkiem / mieszkaniem. Co więcej wspólna transmisja jednoczy wszystkich domowników, zachęcając do rozważania rodzinnej decyzji: Czy właśnie wirtualnie zwiedzamy nasz nowy dom?

Jednakże zdajemy sobie sprawę, iż zakup inwestycji powinien zostać poprzedzony realną wizytą na miejscu budowy. Obecnie proponujemy ją w kolejnym kroku, następującym po zwiedzaniu online. Wierzymy, że w momencie podjęcia decyzji o realnej wizycie na budowie wszystkie początkowe wątpliwości zostały już rozwiane. Wierzymy również, że czas epidemii wkrótce dobiegnie końca a wprowadzanie etapu wirtualnego zwiedzania w naturalny sposób odłoży termin realnego spotkania na możliwie najbezpieczniejszą chwilę. Etap spotkania na budowie w czasie kryzysu jest realizowany z zachowaniem, nowych zasad bezpieczeństwa.

Zwiedzanie na żywo – zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii

Zasada 1. 
Cenimy i szanujemy naszych klientów, lecz w czasie epidemii nie podajemy sobie rąk na przywitania.

Zasada 2. 
Zwiedzanie domu przebiega bez dotykania bram, drzwi, okien, wszelkich klamek czy uchwytów.

Zasada 3. 
Na przestrzeni 24 godzin w każdej z nieruchomości możliwa jest tylko 1 wizyta.

Zasada 4.
W takcie spotkania zachowujemy od siebie bezpieczny dystans 1,5 m.

Bezpieczny zakup inwestycji

Podejmując decyzję o zakupie nieruchomości w okresie kryzysu stawiamy na stabilne i bezpieczne ulokowanie pieniędzy. Również w finalnej fazie nie możemy zapomnieć o kluczowej ostrożności, dlatego wszelkie formalności realizujemy ograniczając do niezbędnego minimum kontakt bezpośredni. Szczegóły będziemy ustalać indywidualnie. Serdecznie zapraszamy do bezpiecznej współpracy!

Przeciwdziałamy COVID-19

Szanowni Państwo,

Zawsze dbamy o najwyższy poziom satysfakcji naszych klientów. W obecnym, niełatwym okresie wyjątkowo troszczymy się także o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Państwa, jak i naszych pracowników. Niezmiennie zapraszamy do zapoznawania się z naszą ofertą i kontaktu z działem sprzedaży, który aktualnie możliwy jest jedynie drogą mailową lub telefoniczną. Wszystkie spotkania z klientami zostają przełożone na bezpieczniejszy czas, który wierzymy że wkrótce nadejdzie.

Życzymy Państwu dużo zdrowia i pogody ducha!
Do zobaczenia!

Kamila Mateja,
Kierownik ds. Inwestycji i Rozwoju

Style wnętrzarskie – Angielski, Amerykański czy Orientalny?

 

Budujemy dla Was nowoczesne nieruchomości, które urządzacie w wybrany sposób. Zależy nam, abyś designu swojego, nowego miejsca na ziemi nie zostawiał ślepemu przypadkowi.
Zatem usiądź wygodnie i wyrusz z nami w podróż ku wymarzonym wnętrzom poprzez kilka wnętrzarskich inspiracji. W pierwszej części naszej wyprawy zwiedzimy klasyczną Anglię, różnorodną Amerykę oraz magiczny orient.

Styl Angielski

Relaksująca klasyka połączona z ponadczasową elegancją rodem z Wysp Brytyjskich. Znawcy designu styl angielski porównują do wykwintnej potrawy skomponowanej z trzech wysmakowanych składników: klimatycznego i ciepłego cottage, surowego industrializmu oraz egzotycznego stylu kolonialnego.

MUST HAVE w stylu angielskim

 • Przytulnie: angielskie wnętrze to królestwo sof i foteli „uginających się” od kraciastych kocy, pikowanych narzut oraz niezliczonej ilości poduszek w obowiązkowym towarzystwie klasycznego kominka.
 • Z przepychem: bogato zdobione, drewniane meble oraz drewniane naścienne panele wraz ze wzorzystymi tapetami.
 • Angielska kuchnia: brytyjskie kuchnie to perfekcyjne, spójne połączenie klasyki z funkcjonalną nowoczesnością w jasnych i ciepłych barwach.

KOLORY

Mieszkańcy wysp gustują w delikatnych, pastelowych kolorach, a więc romantycznych różach, bielach, beżach oraz dostojnych zieleniach.

Styl Amerykański

Z wysp gdzie przed deszczem kryjemy się w przytulnej i eleganckiej przestrzeni wkraczamy w różnorodne Stany Zjednoczone. Właśnie różnorodność stanowi swoiste clou stylu amerykańskiego. Mówiąc o designie amerykańskim mamy na myśli style jakie królują na znaczącej przestrzeni geograficznej od wschodniego wybrzeża, aż po wiejskie południe. W różnych częściach Ameryki odnajdziemy style: nowojorski, Hampton, śródziemnomorski, prowansalski czy country. Zatem jak w polskich realiach odnaleźć złoty środek na urządzenie domu w amerykańskim duchu?

MUST HAVE w stylu amerykańskim

 • Otwarta przestrzeń: kuchnię połączona z salonem, przedpokój otwarty na salon, kompletna rezygnacja z korytarzy.
 • Meble: przede wszystkim wielofunkcyjne, zazwyczaj drewniane „wpadające” w styl rustykalny, obowiązkowa obecność imponującej wielkości kanapa rodem z amerykańskich sitcom’ów,
 • Dekoracje: kawowe styliki z wazonami pełnymi świeżych kwiatów, blaty na których dumnie spoczywają misy z owocami, wszechobecne fotografie domowników – oj tak amerykańskie wnętrza absolutnie nie są anonimowe!

  KOLORY

  W przypadku kolorystki kluczowa jest wspomniana wcześniej amerykańska, różnorodność. Można postawić na kolorowe retro lub jasny romantyzm i wciąż pozostać w stylu amerykańskim. Wszystko zależy od tego jakie kolory grają w Twojej duszy.

  Styl Orientalny

Jeśli nie American dream to może Baśnie z 1001 nocy? W tym klimacie możemy dać upust swojej fantazji! Trzymajcie się mocno latającego dywanu bo czeka nas bliskie spotkanie z mocą ciepłych kolorów, wyrazistych wzorów oraz drogocennej biżuterii, ale spokojnie to zdecydowanie jasna strona mocy!

MUST HAVE w stylu orientalnym

 • Wyraziste tekstylia: orient to artystyczna mieszanka Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu, zatem w orientalnym wnętrzu odnajdujemy klimat indyjskich oraz marokańskich straganów pełnych wyrazistych barw oraz mozaikowych wzorów.
 • Meble: tutaj postaw na stabilną masywność! Orientalne meble są koniecznie drewniane i jasne w bajkowym stylu, pięknie kontrastujące z lekkością materiałów i złotych dodatków. Kluczowym akcentem w przypadku orientalnych mebli są bogato zdobione drzwiczki w orientalne wzory. Przyciągające uwagę, mozaikowe blaty oraz imponujące poduszki stanowiące alternatywę dla klasycznej sofy czy kanapy.
 • Dekoracje: Swoistymi niezbędnikami orientalnego stylu są: drewniane parawany dzielące pomieszczenia lub upiększające jasne ściany, wspomniane już wszechobecne poduszki i pufy w kontrastowych, ciemniejszych lecz energetycznych barwach, latające w snach dywany, które za dnia otulające podłogę, metalowe naczynia, których nie powstydziłaby się Szeherezada, a także kolorowe szkło.
 • Magia światła: Tworząc orientalne wnętrza nie możesz zapomnieć o symbolice Lampy Alladyna. Piękno kolorowego szkła tworzące klosze rozpraszające magiczne światło uzupełnione ciepłem kolorowych lampionów, świeczników i podgrzewaczy.

KOLORY

Kolory orientu to ciepło i naturalność barwy ziemi (piaskowy, beżowy czy ceglasty) spoczywająca na drewnianych meblach  oraz wyrazistość lecz nieprzytłaczających barw (żółty, czerwony, niebieski, zielony) magicznych dekoracji.

Pora na mały oddech przed dalszą podróż. Jeśli podobała Wam się nasza krótka wycieczka po designerskich stronach świata, koniecznie powracajcie na naszego bloga – przed nami kolejne destynacje pełne wnętrzarskich inspiracji dla Waszego nowego miejsca na ziemi.

Zainteresowany?

Odkryj nasze nieruchomości

Dzięki motywacji zajdziesz daleko.
By dotrzeć jeszcze dalej, poznaj swoje marzenia, to one zaprowadzą Cię na szczyt! iPrime Development- pomożemy Ci zrealizować marzenia iPrime Development- pomocni w realizacji marzeń

ADRES:

iPrime Development sp. z o. o.
s.k.
Budynek TETRIS, wejście 2 i 3
Al. Roździeńskiego 188C
40-203 Katowice
NIP: 
521-37-94-363

Dane kontaktowe

 • +48 508 464 940
 • office@iprimedevelopment.com

Wiadomość

Rozwiń - Administratorem danych osobowych przekazanych za pośrednictwem formularza jest iPrime Development Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Ceglanej 4. Można się z nami skontaktować pod adresem email office@iprimedevelopment.com

Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego (art. 6 ust. 1 f) RODO) czyli w celach związanych z udzieleniem Państwu odpowiedzi na zadane nam pytanie. Dane przechowujemy przez okres związany z prowadzeniem ww. komunikacji lub wyczerpaniem jej celów. Odbiorcami danych są firmy obsługujące nas w ramach usług teleinformatycznych i serwisowych itp. W razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu. W celu skorzystania z tych praw, prosimy o kontakt z nami. Ponadto przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niemożliwe będzie udzielenie Państwu odpowiedzi na zadane pytanie.© iPrime Development. Wszelkie prawa zastrzeżone​. Polityka Prywatności