Aglomeracja Śląska dynamicznie się rozwija, a jej zalety doceniają zarówno rdzenni, jak i napływowi mieszkańcy. Niezależnie od tego, czy Górny Śląsk to Twoja faktyczna, czy wybrana ojczyzna, jeśli czytasz ten artykuł to z pewnością, szukasz na nim miejsca dla siebie. Zatem usiądź wygodnie, bo właśnie zabieram Cię do najlepszej lokalizacji na Górnym Śląsku.

Mieszkanie w zielonej okolicy

Centrum miasta to z pewnością atrakcyjna lokalizacja dla siedziby firmy oraz dobry kierunek na sobotni wieczór, ale czy odpowiednie miejsce do życia? Młodzi i aktywni single mogą, pozwoli sobie na twierdzącą odpowiedź, ale gdy zmianie ulegają nasze priorytety ścisłe centrum, zaczyna tracić na atrakcyjności. W naszych oczach zyskuje natomiast spokojna, zielona okolica, lokalizacja parków oraz miejsca rodzinnej rozrywki. Wbrew pozorom mieszkańcy Górnego Śląska mają do dyspozycji wiele rozległych parków. Jednym z największych i najpiękniejszych w całej aglomeracji jest zlokalizowany na pograniczu Chorzowa i Katowic Park Śląski. Mieszkanie lub dom w okolicy Parku Śląskiego to sąsiedztwo nie tylko obszernych terenów rekreacyjnych, ale także lunaparku Legendia, Ogrodu Zoologicznego, rozarium czy skansenu.


Mieszkanie blisko centrum Katowic

Zielona okolica niesie w sobie wiele korzyści dla zdrowia i rodziny. Niestety sielska lokalizacji bez odpowiedniej komunikacji oznacza także codzienne utrudnienia. Zatem kluczem do mieszkania w najlepszej lokalizacji jest optymalne rozwiązanie w postaci spokojnej okolicy perfekcyjnie skomunikowanej z centrum miasta. Wyobraź sobie życie w cichej i beztroskiej lokalizacji, z której dojazd do centrum Katowic nie zajmuje więcej niż kwadrans, a dostęp do sporej galerii handlowej czy siłowni uzyskujesz w 3 do 6 minut. Brzmi atrakcyjnie? Jeśli tak to koniecznie zaznajom się z lokalizacją ulicy Lwowskiej w Chorzowie. Wybudowane na niej osiedle domów szeregowych, nie bez przyczyny nosi miano „Królewskiego”. Sam przyznaj czy mieszkanie w tak perfekcyjnej lokalizacji nie jest królewskim przywilejem?

Ceny mieszkań na Śląsku

Nieruchomości  w aglomeracji Śląskiej niewątpliwie zyskują na wartości. Jednakże rozbieżności cenowe między miastami są znaczące. Do najdroższych, śląskich miast należą Katowice, w których cena za m² wynosi ponad 6500 zł. Dla porównania cena nieruchomości w Chorzowie to już około 4 000 zł za m². Jednocześnie zaznaczyć należy, iż dojazd do ścisłego centrum z wielu katowickich dzielnic jest nierzadko dłuższy niż z sąsiednich miast. Reasumując inwestycja kapitału w nieruchomości to niewątpliwie dobra decyzja, lecz ostateczny zakup uprzedzać powinna kalkulacja cen, nad wyraz istotna w trudnych czasach kryzysu.