Poddasze: dla jednych to spełnienie marzeń dla innych dodatkowa i nieco problematyczna przestrzeń do adaptacji. Niezależnie od tego, czy o poddaszu marzyliśmy od dziecka, czy w jego posiadanie weszliśmy przy przysłowiowej okazji, zdarza się, iż brakuje nam na nie pomysłu, skutkiem czego przestrzeń z ogromnym potencjałem pozostaje pusta. Tymczasem dobrze zaaranżowane poddasze może przeistoczyć się w funkcjonalne i wyjątkowo atrakcyjne miejsce do życia, pracy, rozrywki czy rozwoju pasji.

Sypialnia na poddaszu

Zaczynamy od mało oryginalnego ale za to bardzo funkcjonalnego pomysłu jakim jest adaptacja poddasza na sypialnię. Sypialnia na poddaszu to idealny pomysł dla wielbicieli zacisznej i przytulnej przestrzeni odseparowanej od codziennego zgiełku.  Poddasze to idealne miejsce na stworzenie romantycznej sypialni. Wyobraź sobie tylko conocny, prywatny pokaz rozgwieżdżonego nieba – brzmi kusząco? Nastrojowy klimat sypialni na poddaszu wzmocnią delikatne barwy: biele, jasne szarości czy ciepłe, nienachalne beże. Zastosowanie jasnych barw w przypadku ścian oraz mebli pomoże w optycznym powiększeniu oraz rozświetleniu, cierpiącej na niedobór światła przestrzeni poddasza. Poddasze to wprost perfekcyjne miejsce na sypialnię, ale pamiętać należy o kwestiach funkcjonalnych, takich jak ułożenie łóżka we właściwym miejscu, z zachowaniem komfortowego dostępu z trzech stron.

Pokój dziecka na poddaszu

Pokój na poddaszu to nie bez przyczyny marzenie wielu dzieci. Skosy na poddaszu w połączeniu z dziecięcą wyobraźnią stanowią swoistą fabrykę niekończących się pomysłów na zabawy z kryjówkami i bazami. Odpowiedzialni rodzice planujący zamianę użytkowego poddasza w pokój dziecka pamiętać muszą o kilku kluczowych kwestiach. Pierwszą z nich jest funkcjonalność dziecięcego pokoju, w którym znaleźć się musi miejsce na naukę, sen i oczywiście zabawę. Istotną kwestią jest zatem odpowiednie oświetlenie. Okna typu Lukarna, które zaobserwować możesz między innymi w naszej chorzowskiej inwestycji są bardzo efektowne i świetnie sprawdzają się w aranżacji romantycznej sypialni, jednakże do pokoju dziecka zdecydowanie lepiej sprawdzą się wpuszczające więcej światła okna połaciowe umieszczone bezpośrednio na skosie. Aranżacja poddasz na pokój dziecka, przyniesie korzyści także w przyszłości, gdy dziecko stanie się nastolatkiem z pewnością doceni intymną przestrzeń na poddaszu odizolowaną od zgiełku w dolnej części domu.

Poddasze jako domowa pracownia

Kolejnym pomysłem na aranżację poddasza jest jego zamiana w prywatną pracownię. Poddasze stanowić może perfekcyjne domowe biuro i miejsce rozwoju pasji. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wystrój pomieszczenia istotnie wpływa na naszą kreatywność oraz motywację do pracy. Pamiętajmy o tym, aranżując każde domowe biuro, w którym świetnie sprawdzi się jasna przestrzeń w loftowym stylu. Charakterystyczna dla loftu surowa cegła i architektoniczny beton w piękny sposób oddają klimat profesjonalnej pracowni. Posiadaczy poddasza mogą pokusić się o posiadanie prywatnej pracowni fotograficznej lub studia projektowego, co stanowi perfekcyjne wyjście zwłaszcza dla artystów prowadzących własną działalność.

Poddasze jako prywatny bar

Pora na najbardziej oryginalną z propozycji na adaptację poddasza. Jest nią stworzenie swojego prywatnego baru, a nawet mini sali klubowej. Wiele osób decyduje się na rezygnacje z piwnicy na poczet miejsce z wyłącznym przeznaczeniem na prywatne imprezy, ale czy klimatyczne domówki z widokiem na rozgwieżdżone niebo nie brzmią bardziej kusząco? Do tego typu aranżacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się poddasza z oknami w typie Lukarna, którymi jak już wspominałam, wyposażone są domy na Osiedlu Królewskim. W zależności od upodobań domowników prywatny pub na poddaszu wyposażamy w: dobrą wentylację – jeśli przewidujemy w nim miejsce dla palących, barek z miejscem na przyrządzanie drinków, miejsca siedzące, mini parkiet czy stół bilardowy. Pamiętajmy, że w Twoim własnym domu ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Zainteresowany?

Odkryj nasze nieruchomości

Dzięki motywacji zajdziesz daleko.
By dotrzeć jeszcze dalej, poznaj swoje marzenia, to one zaprowadzą Cię na szczyt! iPrime Development- pomożemy Ci zrealizować marzenia iPrime Development- pomocni w realizacji marzeń

ADRES:

iPrime Development sp. z o. o.
s.k.
Budynek TETRIS, wejście 2 i 3
Al. Roździeńskiego 188C
40-203 Katowice
NIP: 
521-37-94-363

Dane kontaktowe

  • +48 508 464 940
  • office@iprimedevelopment.com

Wiadomość

Rozwiń - Administratorem danych osobowych przekazanych za pośrednictwem formularza jest iPrime Development Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Ceglanej 4. Można się z nami skontaktować pod adresem email office@iprimedevelopment.com

Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego (art. 6 ust. 1 f) RODO) czyli w celach związanych z udzieleniem Państwu odpowiedzi na zadane nam pytanie. Dane przechowujemy przez okres związany z prowadzeniem ww. komunikacji lub wyczerpaniem jej celów. Odbiorcami danych są firmy obsługujące nas w ramach usług teleinformatycznych i serwisowych itp. W razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu. W celu skorzystania z tych praw, prosimy o kontakt z nami. Ponadto przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niemożliwe będzie udzielenie Państwu odpowiedzi na zadane pytanie.© iPrime Development. Wszelkie prawa zastrzeżone​. Polityka Prywatności