Budujemy dla Was nowoczesne nieruchomości, które urządzacie w wybrany sposób. Zależy nam, abyś designu swojego, nowego miejsca na ziemi nie zostawiał ślepemu przypadkowi.
Zatem usiądź wygodnie i wyrusz z nami w podróż ku wymarzonym wnętrzom poprzez kilka wnętrzarskich inspiracji. W pierwszej części naszej wyprawy zwiedzimy klasyczną Anglię, różnorodną Amerykę oraz magiczny orient.

Styl Angielski

Relaksująca klasyka połączona z ponadczasową elegancją rodem z Wysp Brytyjskich. Znawcy designu styl angielski porównują do wykwintnej potrawy skomponowanej z trzech wysmakowanych składników: klimatycznego i ciepłego cottage, surowego industrializmu oraz egzotycznego stylu kolonialnego.

MUST HAVE w stylu angielskim

 • Przytulnie: angielskie wnętrze to królestwo sof i foteli „uginających się” od kraciastych kocy, pikowanych narzut oraz niezliczonej ilości poduszek w obowiązkowym towarzystwie klasycznego kominka.
 • Z przepychem: bogato zdobione, drewniane meble oraz drewniane naścienne panele wraz ze wzorzystymi tapetami.
 • Angielska kuchnia: brytyjskie kuchnie to perfekcyjne, spójne połączenie klasyki z funkcjonalną nowoczesnością w jasnych i ciepłych barwach.

KOLORY

Mieszkańcy wysp gustują w delikatnych, pastelowych kolorach, a więc romantycznych różach, bielach, beżach oraz dostojnych zieleniach.

Styl Amerykański

Z wysp gdzie przed deszczem kryjemy się w przytulnej i eleganckiej przestrzeni wkraczamy w różnorodne Stany Zjednoczone. Właśnie różnorodność stanowi swoiste clou stylu amerykańskiego. Mówiąc o designie amerykańskim mamy na myśli style jakie królują na znaczącej przestrzeni geograficznej od wschodniego wybrzeża, aż po wiejskie południe. W różnych częściach Ameryki odnajdziemy style: nowojorski, Hampton, śródziemnomorski, prowansalski czy country. Zatem jak w polskich realiach odnaleźć złoty środek na urządzenie domu w amerykańskim duchu?

MUST HAVE w stylu amerykańskim

 • Otwarta przestrzeń: kuchnię połączona z salonem, przedpokój otwarty na salon, kompletna rezygnacja z korytarzy.
 • Meble: przede wszystkim wielofunkcyjne, zazwyczaj drewniane „wpadające” w styl rustykalny, obowiązkowa obecność imponującej wielkości kanapa rodem z amerykańskich sitcom’ów,
 • Dekoracje: kawowe styliki z wazonami pełnymi świeżych kwiatów, blaty na których dumnie spoczywają misy z owocami, wszechobecne fotografie domowników – oj tak amerykańskie wnętrza absolutnie nie są anonimowe!

  KOLORY

  W przypadku kolorystki kluczowa jest wspomniana wcześniej amerykańska, różnorodność. Można postawić na kolorowe retro lub jasny romantyzm i wciąż pozostać w stylu amerykańskim. Wszystko zależy od tego jakie kolory grają w Twojej duszy.

  Styl Orientalny

Jeśli nie American dream to może Baśnie z 1001 nocy? W tym klimacie możemy dać upust swojej fantazji! Trzymajcie się mocno latającego dywanu bo czeka nas bliskie spotkanie z mocą ciepłych kolorów, wyrazistych wzorów oraz drogocennej biżuterii, ale spokojnie to zdecydowanie jasna strona mocy!

MUST HAVE w stylu orientalnym

 • Wyraziste tekstylia: orient to artystyczna mieszanka Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu, zatem w orientalnym wnętrzu odnajdujemy klimat indyjskich oraz marokańskich straganów pełnych wyrazistych barw oraz mozaikowych wzorów.
 • Meble: tutaj postaw na stabilną masywność! Orientalne meble są koniecznie drewniane i jasne w bajkowym stylu, pięknie kontrastujące z lekkością materiałów i złotych dodatków. Kluczowym akcentem w przypadku orientalnych mebli są bogato zdobione drzwiczki w orientalne wzory. Przyciągające uwagę, mozaikowe blaty oraz imponujące poduszki stanowiące alternatywę dla klasycznej sofy czy kanapy.
 • Dekoracje: Swoistymi niezbędnikami orientalnego stylu są: drewniane parawany dzielące pomieszczenia lub upiększające jasne ściany, wspomniane już wszechobecne poduszki i pufy w kontrastowych, ciemniejszych lecz energetycznych barwach, latające w snach dywany, które za dnia otulające podłogę, metalowe naczynia, których nie powstydziłaby się Szeherezada, a także kolorowe szkło.
 • Magia światła: Tworząc orientalne wnętrza nie możesz zapomnieć o symbolice Lampy Alladyna. Piękno kolorowego szkła tworzące klosze rozpraszające magiczne światło uzupełnione ciepłem kolorowych lampionów, świeczników i podgrzewaczy.

KOLORY

Kolory orientu to ciepło i naturalność barwy ziemi (piaskowy, beżowy czy ceglasty) spoczywająca na drewnianych meblach  oraz wyrazistość lecz nieprzytłaczających barw (żółty, czerwony, niebieski, zielony) magicznych dekoracji.

Pora na mały oddech przed dalszą podróż. Jeśli podobała Wam się nasza krótka wycieczka po designerskich stronach świata, koniecznie powracajcie na naszego bloga – przed nami kolejne destynacje pełne wnętrzarskich inspiracji dla Waszego nowego miejsca na ziemi.

Zainteresowany?

Odkryj nasze nieruchomości

Dzięki motywacji zajdziesz daleko.
By dotrzeć jeszcze dalej, poznaj swoje marzenia, to one zaprowadzą Cię na szczyt! iPrime Development- pomożemy Ci zrealizować marzenia iPrime Development- pomocni w realizacji marzeń

ADRES:

iPrime Development sp. z o. o.
s.k.
Budynek TETRIS, wejście 2 i 3
Al. Roździeńskiego 188C
40-203 Katowice
NIP: 
521-37-94-363

Dane kontaktowe

 • +48 508 464 940
 • office@iprimedevelopment.com

Wiadomość

Rozwiń - Administratorem danych osobowych przekazanych za pośrednictwem formularza jest iPrime Development Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Ceglanej 4. Można się z nami skontaktować pod adresem email office@iprimedevelopment.com

Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego (art. 6 ust. 1 f) RODO) czyli w celach związanych z udzieleniem Państwu odpowiedzi na zadane nam pytanie. Dane przechowujemy przez okres związany z prowadzeniem ww. komunikacji lub wyczerpaniem jej celów. Odbiorcami danych są firmy obsługujące nas w ramach usług teleinformatycznych i serwisowych itp. W razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu. W celu skorzystania z tych praw, prosimy o kontakt z nami. Ponadto przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.

Podanie danych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niemożliwe będzie udzielenie Państwu odpowiedzi na zadane pytanie.© iPrime Development. Wszelkie prawa zastrzeżone​. Polityka Prywatności